Откако Македонија денеска успеа да го совлада Чиле на третиот натпревар во рамките на првата фазаод Светското ракометно првенство кое се игра во Египет, познат е и распоредот за следните соочувања. Според распоредот на Мундијалот, Македонија следните три меча од втората фаза ќе ги игра во следните термини:

20 јануари: Македонија – Словенија

22 јануари: Македонија – Русија

23 јануари Македонија – Белорусија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.