По натпреварот против Монпелје, тренерот на македонскиот и европски шампион Вардар, Стефче Алушовски потврди две нови имиња во тимот.Станува збор за репрезентативниот голман Борко Ристовски и младиот лев бек Марко Мишевски.Ристовски (37) своевремено веќе ги бранеше боите на Вардар од 2001-2003 год., како и во периодот од 2010-2012 год.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.