Вардар и Металург се големи ривали на теренот, но меѓу ракометари кои го носеа „црвено-црниот“ и „сино-белиот“ се роди љубов. Станува збор за кружните напаѓачи Марија Петровиќ и Жарко Пешевски. Тие оваа сезона не беа во иста држава, но тоа не ги спречува да ја одржуваат врската на далечина.

Пешевски беше дел од Мотор Запорожје, а следната сезона ќе биде во Германија во Штутгарт, додека Петровиќ играше за Валчеа, а следната сезона ќе биде во Романија, но во друг клуб – Бакау.

Тие двајца летниот одмор го поминуваат во Турција на море од каде објавија фотографија од хотелот во кој престојуваат.

(Извор – 24ракомет.мк)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.