Голманката која остави голема трага во ЖРК Вардар, Ина Суслина после распуштањето на тимот кој освои три трети места и две втори минатото лето, се повлече од ракометот.

Таа пред два дена на свет донесе девојче на кое му го даде името Миа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.