Бразилскиот ракометар Рожерио Мораеш Фереира, кој вчера не се врати од Келн во Скопје, туку го продолжи патот кон родниот Бразил, им се заблагодари на навивачите на Вардар и на земјата која му покажа гостопримство со видеопорака.

Ви благодарам многу. Благодарам Македонија. Довидување, напиша Мораес.

Во наредните три сезони ќе го носи дресот на унгарскиот шампион Веспрем.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.