ЕХФ донесе одлука да ги обештети клубовите кои не добија шанса да се борат за пласман на Ф4 турнирот во Келн по одлуката ПСЖ, Барселона, Кил и Веспрем директно да одат на завршниот турнир.

Вардар и останатите клубови ќе добијат чек од 25.000 евра да ги „залечат раните“ за неправдата која им е нанесена на „зелена маса“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.