Откако имаше инцидент во салата „Јане Сандански“, непосредно пред мечот Вардар-Еурофарм Пелистер, немирите продолжија и по мечот, низ улиците околу салата.

Се појавија видеа во кои се гледа како полицијата веќе апси навивачи, или поточно речено хулигани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.