Со натпреварот меѓу Македонија и Јапонија кој денеска се игра од 15:30 часот во Минхен се отвораат средбите од Групата Б на Светското првенство. Македонија го отвора првенството со овој дуел, а натпреварот ќе оди во директен пренос на Македонската телевизија.

Сепак, доколку не сте во Македонија и немате можност да ја следите оваа средба преку локалните ТВ-оператори тогаш ќе се обидеме да ви помогнеме да дојдете до Линк на кој ќе можете да го гледате првиот настап на Македонија на овој шампионат.

Ќе ви понудиме линкови, па вие ќе можете да го одберете оној што најмногу ви одговара за да го следите натпреварот.

Инаку, ова е дуел од 1. коло и прв меч од денешната програма во Минхен во Групата Б од Светското првенство.

ЛИНК 1

ЛИНК 2

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.