Уште една трагедија го потресе македонскиот ракомет, кој повторно е завиен во црно по смртта на Горан Станковиќ.

Поранешниот ракометар, а сега ракометен работник, ја загуби најважната животна битка и почина на 50 годишна возраст.

Станковиќ беше дел од раководството на тимот на Јуниор Кисела Вода, а претходно беше најавувач на натпреварите на Металург во Автокоманда и СЦ „Борис Трајковски“. Публиката најмногу го памети кога го најавуваше „ѕвезденот“ тим на Лино Червар и ракометарите Дарко Станиќ, Ренато Вугринец, Филип Миркуловски, Наумче Мојсоски, Ванчо Димовски…

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.