Селекторот на руската репрезентација Едуард Кокшаров си поднесе оставка.Ова следува по трите порази на Европското првенство.

Очигледно ова е лош период за Русиот бидејќи тој се повлече од тренер на Вардар по серијата порази во Лигата на шампиони и на негово место дојде Стевче Алушевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.