Марио Танкоски беше ракометарот кој вчера го даде одлучувачкиот последен гол од пенал серијата во финалето на Купот на Македонија.

Металург ја прекина петгодишната доминација на Вардар и вчера по нерешен резултат 29:29, на пенали стана шампион.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.