Капитенот Стојанче Стоилов рече дека му се исполни желбата по втор пат да каже дека пехарот на Лигата на шампионите стигна во Скопје.,,Еден живот , една љубов “ , порачаа Вардарци.

Иако од различни националности , ние сите сме Македонци , порача Дибиров. Шампионите им се заблагодарија на сите свои навивачи , им рекоа дека се нивната најгоелма поддршка.

Тренерот Роберто Парондо накусо порача дека шампионската титула е за Врадар, за Скопје и за цела Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.