Арпад Штербик остави белег во таборот на македонскиот првак. Благодарение на неговите магични одбрани, Вардар сигурно пловеше во Лигата на шампионите, тој беше вистински ѕид во дефанзивата, им даваше сила и сигурност на „црвено-црните”.
Иако денеска е на спротивната страна, сепак фановите на македонскиот првак го поздравија со овации.

Извор: Спортмедиа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.