Сестрите охриѓанки Невена и Калина Нешкоски имаат нова песна, а овојпат за европскиот шампион РК Вардар.

„Лева рака сонце од Кутлеш душа да ми грее, а во десна црвено-црно знаме нек се вее“, – Вардар доби нова песна.

Нев & Калина – Вардаре, Вардаре! ✊️

Музика/Аранжман: Невена Нешкоска
Текст: Наум Нешкоски, Невена Нешкоска & Калина Нешкоска
Продуцент: Невена Нешкоска
Басист: James Duncan
Mixing & Mastering: Luca Zadra

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.