Селекторот на Македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави поширокиот список на 35 ракометари за претстојните квалификациски натпревари со репрезентациите на Финска и Швајцарија за ЕП 2022.

Првиот квалификациски натпревар сениорите ќе го одиграат на 04 ноември, среда против репрезентацијата на Финска.

Вториот натпревар против селекцијата на Швајцарија ќе се одигра три дена подоцна во градот Цуг, Швајцарија со почеток во 18:30 часот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.