Ниту една македонска тв-куќа во изминатиот период не се потрудила да оствари контакт со „Арена Спорт“ за да ги откупи правата за пренос на натпреварите од фајнл-фор завршницата, дознава „Спортмедиа“.

За порталот ова го потврдиле коментаторите Сретен Рашковиќ и Стеван Стевановиќ,  кои врескаа за македонскиот првак во текот на целата сезона.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.