Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски многу често е на топ листата за најдобри одбрани во Лигата на шампионите, така е си заслужи место во најдбрите пет и во реванш средбите од осминафиналето од ЛШ.

Митревски кој брани за Порто, имаше една двојна интервенција против Алборг која се најде во изборот на ЕХФ и ја рангираа на високото второ место во ова коло.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.