Српската женска ракоментна репрезентација е вистински хит на светското првенство кое е во тек во Јапонија. Ракометарките редат победи и ништо чудно да се борат за еден од медалите.

Во тимот има неколку поранешни ракометарки на Вардар. Меѓу нив е и Драгана Цвијиќ која беше најдобра во победата против фаворитот Германија. Таа по победата не можеше да ги скрие солзите.

Добро утро земјо на родените шампиони-напиша Драгана.

 

View this post on Instagram

 

DOBRO JUTRO ZEMLJO RODJENIH ŠAMPIONA!!!! ❤️👊💪👿

A post shared by Dragana Cvijic (@cvijic_dragana) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.