Вардар вечерва игра против Кил во натпревар од Лигата на шампионите.Мечот доаѓа во незгоден момент по два порази од Монпеље и Алборг.Германците се големи фаворити и според обложувалниците и коефициентот е 1,3.

Тим има страшни играчи и народски кажано не знаеш кого попрво да чуваш, Винечк, Дивјак, Зарабец. На голот е чудесниот Ландин.

Вардарци многу среќа во 20 и 45.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.