Капитенот на македонската ракометна репрезентација доби големо признание за своите игри на Светското првенство во Египет.

Организаторот на Мундијалот на Лазаров му посвети специјално изработено видео со неговите најдобри потези на дуелот против Чиле, на кој беше прогласен и за играч на натпреварот.

Седум е неговиот број;

40 е неговата возраст;

Може само да стоите и да се чудите;

Не, тој не е некој маѓепсник туку реалност – е пораката објавена заедно со видеото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.