Страшни сцени на натпреварот меѓу Врбас и Колубара се видени минатиот викенд! Во 53. минута при водство на гостите од 24:23, следеа сцени кои не доликуваа на спортски настан што публиката дојде да го следи. Најпрвин имаше знокаут, а потоа настана општа тепачка меѓу ракометарите на двата клуба.

Фановите не останаа имуни на таа сцена, па и тие учествуваа во оваа скандалозна програма со вметнување тврди предмети. На подот имаше шишиња и фискални сметки, а летаа и  столчиња.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.