ЕХФ ги исфрли ПСЖ и Монпеље од Лигата на шампионите. Причина за тоа е што двата француски клубови се бунеа како да се доигра остатокот од сезоната.

Завршувањето на сезоната е многу важно поради регуларноста а поради огромните пари што се губат. Место ПСЖ ќе игра Загреб, а место Монпеље ќе продолжи Мешков брест. Ако овие клубови не се задоволни можат слободно да играа во СЕХА лигата- велат од ЕХФ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.