Македонските рекометни репрезентативци еуфорично ја славеа вечерва победата против Чешка за пласман на Светското првенство во јануари догодина во Шведска и Полска, со хит на култната „Меморија“

„Не барајте вино, испиено е…“, ечеше во соблекувалната на ракометарите после победата над Чешка, каде им се придружи и првиот човек на федерацијата, Живко Мукаетов.

Извор: Спорт1.мк

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.