Колку многу се сака и почитува ракометот во Унгарија, а особено во малото гратче Веспрем, докажува гестот на една навивачка на овој клуб, за кој настапува и македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков.

Беата Молнар е навивачка, која на својот профил на Инстаграм денеска објави фотографија од тетоважа со логото на Веспрем, а над него број два и еден потпис. Тоа е вешт обид за копирање на ракописот на Дејан Манасков, а бројот два е бројот на неговиот дрес.

Манасков го видел овој гест, ѝ се заблагодарил на навивачката и самиот воодушевен го споделил на својот Инстаграм.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.