РК Еурофарм Пелистер испрати хумана порака пред последниот домашен натпревар во 2021 година, дуелот со Вардар.

Ги повика сите наши навивачи, симпатизери, приврзаници на полувремето од натпреварот против Вардар 1961 на теренот да фрлат плишани играчки наменети за дечињата од ранливите категории.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.