Утре од 19 часот Вардар ќе го започне настапот на Супер Глоуб турнирот кој важи клупско светско првенство.

Црвено-црните во Дамам, Саудиска Арабија ќе ја бркаат светската титула.

Вардар во четвртфиналето ќе се соочи со победникот од натпревар Ал Мудхар – Њујорк Сити, овој натпревар е закажан за 19:00 часот. Со кого и да игра Вардар ќе биде асполутен фаворит.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.