Се уште актуелниот европски шампион Вардар го претстави дресот за новата сезона за Лигата на шампионите. Дресот изгледа моќно а тоа секако ги израдува фановите на Вардар кои секако ќе го купат.

Вардар во моментов учествува на турнирот во Струга, а наесен ги очекуваат натпреварите во ЛШ и СЕХА лигата, но најверојатно без гледачи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.