Никола Митревски на голот на Порто одигра меч кој се прераскажува, бранеше се, особено во моментите кога се кршеше резултатот.

Порто го совлада големиот ривал Спортинг со 33-30 иако губеше и со пет разлика. Момент од мечот кој е хит на социјалните мрежи, Митревски со пета исфрла топка, останатото погледнете го овде, како реагираше судијата по ударот во незгодно место:

Извор: Дриблинг

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.