Голманот Никола Митревски беше најдобриот поединец во македонскиот репрезентативен тим во денешниот пораз од Црна Гора. Но, неговите одбрани беа искористени во нападот.

Од моментот кога влезе во игра на крајот на второто полувреме покажа дека ќе биде на препознатливото ниво.

Одигравме многу под тоа што се подготвуваме за Црна Гора. Во овој натпревар не ги достигнавме нашите можности. Но, секој натпревар е можност да учите. И честитам на Црна Гора, беа повеќе мотивирани и агресивни и ги искористија нашите грешки.

Митревски верува во работата на овој стручен штаб.

Верувам во работата на овој стручен штаб, мислам дека работиме добро. Денес сите грешевме. Натпреварот не го изгуби некој поединец, го изгубивме сите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.