Миленикот на скопската публика Игор Караџиќ е пресреќен по победата над Германија и пласманот во полуфиналето.Тој вели дека кога играат за националиот дрес срцето им работи сто проценти и затоа на моменти биле брзоплети.

Беше тежок меч. Горд сум на игрчите и стручниот штаб. Таков е нашиот национален набој сакавме да завшиме набрзина.Потоа свативме дека мораме да го градиме тимскиот дух и да бидеме борбени. Морате да верувате во нешто и тоа ќе дојде а ние веруваме и еве не во полуфинале.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.