Актерот Јовица Михајловски жестоко реагира на политиката која се стави над играта и го саботира учеството на РК Вардар во Лигата на шампионите. Сега, кога Вардар го држи пехарот, Михајловски бара тошина, за на раат да се израдуваме.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.