Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на својот Фејсбук профил, по повод првиот настап на Светското ракометно првенство на Ракометната репрезентација на Македонија вечерва во Египет, истакна дека денеска навива цела Македонија.

Денеска играат ракометарите, денес навива цела Македонија! Момци, направете нѐ повторно горди и среќни. Нека разбере светот за нашата ракометна фаланга.Со срце и душа за Македонија!“, додава Мицкоски.

Денеска играат ракометарите, денес навива цела Македонија!

Момци, направете нѐ повторно горди и среќни. Нека разбере светот за нашата ракометна фаланга.

Со срце и душа за Македонија! 🇲🇰

Posted by Hristijan Mickoski on Thursday, 14 January 2021

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.