Ракометната екипа на Металург следната сезона ќе ја води српскиот стратег Дамир Стојановиќ.

Стојановиќ како тренер работел во белградски Земун, а потоа ги водел грчкиот клуб Патра, Хапоел Ришон Лезион од Израел и унгарски Вечеши.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.