Главните ривали на Вардар во домашното првенство Металург и Еурофарм веднаш честитаа за европската титула на „црвено-црните“.

Денеска сите бевме Вардар, пишува на сајтот на македонскиот вицешампион.

Еурофарм Работник му ја честита ЕВРОПСКАТА титула на ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОН
Ракометарите на РК Вардар повторно ја ја израдува нацијата. Вардар е европски првак во ракомет и тоа во година во која имаше турбуленции и никој тоа не го очекуваше. Во финалето во Келн, вардарци го совладаа Веспрем со 27-24 (16-11) и по вторпат се европски шампиони.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.