Голманот на Вардар и македонски репрезентативец, Марко Кизиќ, од следната сезона ќе ги брани боите на Еурофарм Пелистер.20-годишниот Кизиќ потпиша договор со битолскиот клуб на три сезони и ќе ја зголеми конкуренцијата на голманската позиција.

Tој не доби голема минутажа и шанса во матичниот клуб и затоа реши да ја промени средината.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.