Левото крило на македонската репрезентација Дејан Манасков е задоволен од победата но не и од играта против Украина.

-Сепак, најважни се двата бода. Имавме шанса да го приведеме натпреварот во мирен крај но имавме избрзани шутеви и технички грешки.Украинците се доближија на наши грешки, им дадовме неколку топки во раце.Во иднина не треба да ни се повторува, најважно е дека победивме-вели Манасков.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.