Дејан Манасков веднаш по поразот на Македонија од Австрија со примени 32 гола кажа дека според него нерелизираните шанси се причината поради која загуби македонската репрезентација волку важен натпревар.

Немавме решение, небевме спремни за таа игра што ни ја одиграа денеска. Не рализиравме отворени шанси, тоа е клучот. тоа е причината за ова што се случи денеска, изјави за Манасков веднаш по натпреварот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.