Македонската машка ракометна репрезентација ќе се одигра пријателски натпревари со Србија во рамки на подготвителниот период за Светското првенство во Германија и Данска.

Натпреварите ќе се одиграат на 4 и 5 јануари во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје. Првиот е закажан за во 20 часот и ќе биде од отворен тип со слободен влез.

Вториот натпревар ќе биде од затворен тип.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.