Дваесет и тригодишниот Филип Талески во јуни лани се ожени со Ена Секуловска во неговиот роден град Крушево. Точно една година откако македонскиот ракометен репрезентативец се потпиша во матично, направи и голема свадбена веселба на која присуствуваа дел од колегите ракометари.

Како изгледаа младоженците, погледнете во фотографиите кои ги споделија на нивните профили на „Инстаграм“.

 

View this post on Instagram

 

❤️🌎🌎❤️

A post shared by Filip Taleski (@filip.taleski28) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ena Taleska (@e.taleska) on

Филип и Ена се родители на малата Софиа.

 

View this post on Instagram

 

My #babygirl 💞

A post shared by Ena Taleska (@e.taleska) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.