Македонската ракометна репрезентација со 13:11 води по првото полувреме во последниот меч од квалификациите за ЕП 2020 година против Грција во Струмица.

Избраниците на Данило Брестовац тргнаа нешто послабо во овој меч. Иако во нападот играа течно, голманот на гостите успеа да одбрани три зицери во низа, што ги извади од ритам нашите ракометари, а Грците на спротивната страна со брзи напади ја погодуваа мрежата на Борко Ристовски.

sportclub.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.