Ракометната репрезентацијата на Македонија обезбеди пласман на Европското првенство 2020 откако денеска победи на гостински терен кај Турција (25-26) во петтото коло од квалификационата група.

Нашиот национален тим го доби и вториот меѓусебен дуел со турската селекција и сега ќе го обезбедува првото место во групата против Грција в недела во Струмица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.