Македонскиот репрезентативен голман Мартин Томовски имаше три одлични интервенции на дуелот со Швајцарија, а една од нив се најде меѓу надобрите во колото од квалификациите за пласман на Европското првенство (ЕП).

Онаа која се најде во фокусот на ЕХФ е кога Томовски реагираше како мачка и му фати зицер на пивотот на Швајцарија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.