Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација, Кирил Лазаров направи големи промени во составот за реванш мечот.

Лазаров  одлучи заедно со Филип Миркуловски да го пресконат овој натпревар и да им даде шанса на помладите.

Во ростерот за денешната средба ќе бидат Мартин Серафимов, Емилијан Ѓорговски и Михаил Аларов. Кај Данците составот е истиот од првиот натпревар.

Натпреварот меѓу Данска и Македонија се игра во „Гигантиум Арена“ во Алборг со почеток во 16:00 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.