Ракометот е спорт број еден во Црна Гора, посебно женскиот.Ракометарките на Будуќност се вистински звезди во Подгорица и едвај се чека да започне новата сезона.

Главна во тимот е Мајда Мехмедовиќ која важи за најзгодна спортистка во Црна Гора.Таа се истакнува и по игрите на тереност но и по убавината на која мажите не можат да одолеат.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.