Романија е патот на  женската ракометна репрезентација кон баражот за СП 2021.

Откако славеа на трите средби од претквалификацискиот турнир во Скопје, нашите ракометарки полни со оптимизам ќе влезат во двомечот, во кој сепак фаворитската улога ќе му припадне на романскиот состав.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.