Како вистински капитен, Кире Лазаров ги искара своите соиграчи. Тој им напомена –“Смирете се не шутирајте сега, не шутирате кога треба“ тоа беше советот на капитенот во 51.минута на тајм-аутот кога имавме ние опиплива предност.

Да се знае кој е капитен, да се знае кој треба да каже во вистински момент.

Извор: СпортМедиа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.