На социјалните мрежи стана хит фотографијата која доаѓа од Америка. Додека првиот човек на САД, Доналд Трамп, држеше говор, дел од присутните го гледаа дуелот меѓу Вардар и Монпелје кој црвено – црните вчера го добија со 33-27.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.