„Јане Сандански“ не е веќе неосвоива тврдина. Финансиските пробеми си го направија своето и гостите лесно ги носат бодовите од Аердром.Така беше и попладнево кога Монпење го совлада Вардар со 27-31. Вардар играше со само осуммина ракометари и практично без измени. Кизиќ и Чупиќ повторно брилираа но тоа не беше доволно.

Салата овој пат беше полупразна најмногу поради стравот од Корона вирусот. Но, овој пораз практично не значи ништо бидејќи Вардар во втората фаза како шести во групата ќе игра со Пик Сегед

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.