Продолжуваат немирите во салата „Јасмин“ во Кавадарци. На почетокот причина за прекинот беа „Чкембари“ кои по влегувањето на „Комити“ во салата едноставн збеснаа, сакаа да влезат на терен.

Ситуацијата брзо беше смирена, но веднаш по завршување на првото полувреме на свена настапија „Комити“, со бакљи фрлаа на теренот во момент кога имаше и мали девојчиња кои требаше да изведуваат музичка точка. Сите се бразбегаа, а навивачите на Вардар успеаја да запалат и неколку столчиња во салата.

ВИДЕОТО ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НА СЛЕДНИОТ ЛИНК

Извор: Спортмедија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.