Спортските коментатор од “Арена Спорт” Стеван Стевановиќ кој заедно со неговиот колeга Сретен Рашковиќ станаа миленици на македонската публика со коментарите од преносите на мечевите на ракометарите на Вардар од Фајнал форот во Келн, стана татко на машко дете.

Тој среќната вест ја објави на неговиот Фејсбук профил.

– Се роди Јаков Стевановиќ. 55 см и 3.300 г. Браво за храбрата мајка Вања Стевановиќ – напиша Стеван.

Инаку, интересно е што Стеван заедно со сопругата Вања дел од летниот одмор го помина во Охрид. каде, како што тој рече, пред неколку години ја побарал за жена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.